Misja, wizja, cele

Kiedy któregoś dnia po raz n-ty wszedłem na salonowy blog Autorów „Gazety Polskiej” i naraziłem swoje oczy na oglądanie znajdującej się tam galerii rysunków satyrycznych, zasadniczo trafił mnie szlag. Nie dlatego, że nie zgadzam się z tym, co chcą mi przekazać autorzy. Nie dlatego, że jestem nieznanym nikomu lewakiem, który nienawidzi Polski i Polaków. Przemożna chęć samospalenia wynika raczej z niewyobrażalnej beznadziejności tego typu materiałów pojawiających się w prawicowej prasie i prawicowych mediach obywatelskich. One wszystkie są nudne, nieśmieszne, często źle zrobione, w totalnie złym guście i z taką ilością finezji, jakiej przeciętnemu obywatelowi nie starczyłoby do wystrugania kołka. Fotoszopki wyglądają jak efekty zabaw licelisty w MS Paincie.

Nie obchodzi mnie, czy poziom prawicowej satyryki w Polsce jest tak niski ze względu na miałkość publiczności czy też indolencję twórców. Efektem są niezgłębione pokłady żeny, do których będę z ochotą sięgać, tłumacząc w trybie passive agressive, co autor akurat miał na myśli i jak jego nielegalna kopia Photoshopa przyczynić się miała do stworzenia skrawka wolnej Polski na zaśmieconym pulpicie.

Konwencja tego bloga jest prosta – jeden wpis to jeden obrazek, wraz z komentarzem przybliżającym Czytelnikowi meandry myśli, które doprowadziły do jego powstania. Tekstów tu nie będzie. Teksty czasem wrzucam na ten drugi blog.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: